Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія

Мобілізація жінок в Україні – кого можуть призвати на військову службу

Деякі українські жінки на час воєнного стану можуть проходити службу в лавах ЗСУ чи інших військових формувань

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Війну

Мобілізація жінок в ЗСУ

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Війну

Мобілізація під час воєнного стану здебільшого торкнулася чоловічої половини населення України. Однак, досить багато жінок також проходять військову службу та віддано виконують свої обов'язки, адже деякі з них підлягають мобілізації.

Про це нам розповіла військова адвокатка Аліна Редько.

Яких жінок можуть мобілізувати

Зазначимо, що наразі в лавах Збройних сил України, Національної гвардії, ДПСУ, а також інших військових формуваннях служать тисячі жінок. Здебільшого їхня служба пов'язана з медичними професіями, однак є і такі особи, які приймають безпосередню участь у боях.

"Відповідно до частини 12 статті 1 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу чи залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час. Отже, згідно законодавства жінку можуть мобілізувати, якщо вона є військовозобовʼязаною особою та перебуває на військовому обліку", – зазначила юристка.

Однак, Аліна Редько додала, що наразі українське вище військово-політичне керівництво притримується позиції, що такі особи мають проходити військову службу виключно за власним бажанням. Тобто, таких осіб не призивають під час мобілізаційних процесів, адже вони самостійно вступають до війська.

Різниця між службою чоловіків та жінок

Раніше ми писали про те, що юристка Аліна Редько дала коментар стосовно відмінностей служби чоловіків та жінок в лавах Збройних сил України. Так, з її слів стає відомо, що в загальному вони виконують майже одні ж і ті самі обов'язки, однак, є декілька виключень, зокрема, це пов'язано з охороною материнства та заборону дискримінації за ознакою статі.

"До прикладу, військовослужбовці-жінки мають право звільнитись з військової служби під час воєнного стану у звʼязку з вагітністю або у звʼязку з перебуванням у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку", – заявила Редько.

Крім того, за її словами, вагітна жінка або ж жінка, на утриманні якої перебуває 3 або більше дітей має право на переведення на рівнозначну посаду, де обсяги роботи будуть менші.

Нагадаємо, раніше ми писали, чи можуть призвати до війська одиноких батьків. Також ми повідомляли, з якими вадами зору не призвуть до армії.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.