Правила бронювання від призову можуть змінити — про що йдеться
В Україні обговорюється норма про встановлення фінансової межі для бронювання військовозобов'язаних

Коли можливо забронювати військовозобов’язаного
Фото: Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну
Війна на виснаження – це також війна економік, а визначенням успішності в ній є рівень доходів, який особа надає державі. У зв'язку з цим в Україні обговорюється можливість бронювання військовозобов'язаних за критерієм сплати податків.
Про це повідомив колишній перший заступник міністра розвитку економіки Павло Кухта, пише "УНІАН".
З його слів, уряд пропонує встановити мінімальну межу сплати податків в 6 тисяч гривень на місяць, що відповідає приблизно 33 400 гривень окладу.
"Очевидно, що цей підхід можна (і необхідно) також поширити на ФОП та резидентів "Дія.City" – так само автоматично бронювати за умови сплати певного рівня податків. Вважаю, що це хороша спроба налагодити нові цивілізовані норми існування суспільства, коли ми заходимо в третій рік війни", – зазначив Кухта.
Для ФОП критерії бронювання ще невідомі. Для резидентів "Дія City" передбачається, що вони зможуть вибрати один із двох варіантів: податок на прибуток у розмірі 18% або податок на виведений капітал у розмірі 9%. У цьому випадку еквівалент зарплати становитиме 3200 доларів.
Крім того, обговорюються й інші варіанти бронювання військовозобов'язаних, які мають
- офіційну зарплату від 35 тисяч гривень;
- сплачений роботодавцем ЄСВ у розмірі близько 14,5 тисячі гривень.
Усі військовозобов'язані, які відповідають одному з цих критеріїв, отримають QR-код про бронювання, який діятиме 45 днів. Однак, для впровадження цього механізму потрібні зміни до Податкового кодексу, оскільки зараз звітність з ПДФО подається до податкової служби раз на квартал.
Скільки разів можна бронювати працівника
Раніше ми писали, що закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" передбачає, що на строк до шести місяців можуть бути заброньовані українці, які працюють у таких сферах:
- Функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування. До цієї категорії належать військовозобов'язані, які працюють у державних органах, таких як Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, а також в органах місцевого самоврядування, таких як обласні, районні, міські, селищні, сільські ради.
- Виконання мобілізаційних завдань (замовлень). До цієї категорії належать військовозобов'язані, які працюють на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення).
- Забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань. До цієї категорії належать військовозобов'язані, які працюють на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань.
- Функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення. До цієї категорії належать військовозобов'язані, які працюють на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Бронь може бути поновлена стільки разів, скільки це необхідно роботодавцю. Для цього потрібно пройти таку ж процедуру, як і для первинного бронювання.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що полковник ЗСУ зробив важливу заяву щодо посилення мобілізаційних процесів. Також дізнавайтеся, хто має право на перетин державного кордону під час воєнного стану.
Сподобалась стаття?