Чи вдасться вберегти допомогу від США? Відверта відповідь Зеленського
Президент України зазначив, що США є одним із лідерів у підтримці нашої держави, але призупинення допомоги тільки зіграє на руку ворогові
Зеленський впевнений, що зволікання з допомогою зіграє на руку РФ
Фото: ОП. Колаж: Pro Війну
Україні вдасться зберегти допомогу від США та Європи. Будь-яке зволікання у цьому питанні гратиме на руку ворогові.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський.
Глава держави наголосив, що зараз США є одним з лідерів у підтримці України.
"Я відчуваю, що є підтримка в США. Знаю, що є стовідсоткова підтримка Білого дому, велика підтримка у Конгресі – вона справді потужна, двопартійна. Сполучені Штати не підводили нас у дуже складний час", – зазначив Зеленський.
На думку українського лідера, серед представників Республіканської партії звучали різні голоси щодо питання України, але здебільшого і демократи, і республіканці підтримували нашу країну.
Зеленський впевнений, що нині РФ значно слабша, аніж на початку повномасштабного вторгнення. Тому пауза в підтримці тільки зіграє на руку агресору.
"Це не про те, щоб не допомогти Україні та ускладнити наші наступальні чи оборонні дії. Ні. Будь-які паузи сьогодні – це допомога виключно в Російській Федерації", – наголосив він.
Глава держави додав, що вдячний президенту США Джо Байдену та лідерам майже всіх країн Європи, які на боці України.
"Ми робитимемо все, щоб цього не втратити", – заявив він.
Які проблеми виникли в США
Ми раніше розповідали, що в США серйозна проблема, адже місцеві парламентарі не змогли ухвалити бюджет на наступний рік. В такому випадку там можуть оголосити "шатдаун", який може серйозно вплинути на підтримку України.
Так, за словами речника Держдемпу США Метью Міллера, "шатдаун"– це юридичне питання, яке стосується того, кому можна працювати під час зупинки, а кому ні. Також Міллер додав, що зупинка роботи уряду США може призвести до того, що Україна перестане отримувати допомогу так швидко.
"Ми можемо продовжувати надавати допомогу – військову допомогу, допомогу у сфері безпеки – у разі припинення роботи уряду. Але коли у вас є кілька людей, яким заборонено приходити на роботу, це може вплинути на швидкість будь-яких поставок. Ось чому ми вважаємо, що припинення роботи буде настільки тривожним і чому ми закликаємо Конгрес фінансувати уряд", – сказав Міллер.
Нагадаємо, що фінансовий рік у Сполучених Штатах завершується 30 вересня, тобто, з першого жовтня в країні має діяти бюджет на 2024-й рік. Однак через деякі труднощі місцеві конгресмени не змогли його ухвалити. Тож в такій ситуації Конгрес має ухвалити так званий проміжний бюджет. Він буде діяти до того часу, поки не приймуть повноцінне фінансування.
Нагадаємо, раніше деякі ЗМІ писали про те, що ЗСУ нарешті отримають ракети ATACMS. Також ми повідомляли, скільки коштує зброя для України за підсумком Рамштайну-9.
Сподобалась стаття?