Сумні наслідки війни — які населені пункти Україна може не відбудувати
У Верховній Раді пояснили, в чому головна проблема відновлення населених пунктів на Донеччині та півдні України

Деякі міста на Донбасі навряд чи вдасться відновити
Фот: instagram.com/libkos.Колаж: Pro Війну
В Україні триває відбудова житла та об’єктів інфраструктури, зруйнованих ворогом. Однак, деякі населені пункти, можливо, не відновлюватимуть після війни через великий масштаб руйнувань.
Про це розповіла голова парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії "Слуга народу" Олена Шуляк.
Чиновниця каже, що найбільше зруйнованих вщент населених пунктів на Донбасі.
Які міста зруйновані вщент
Станом на даний момент у Луганській області майже повністю зруйновані:
- Сєвєродонецьк;
- Попасна;
- Рубіжне;
- Щастя;
- Кремінна.
"На Донеччині практично одні руїни залишилися від Волновахи, Вугледара, Мар'їнки, Лимана. Фактично знищено Соледар. І, звісно, Бахмут. Як ми будемо їх відновлювати і чи будемо – питання болюче", – зазначила Шуляк.
Але "знакові міста" відбудувати вкрай важливо. Серед таких Шуляк назвала Бахмут – його важливо відбудувати, адже це місто ввійшло в історію боротьби за незалежність.
За словами Шуляк, на Донбасі багато міст і селищ було створені навколо підприємств чи шахт. Зараз ці підприємства зруйновані або сильно пошкоджені. Відбудова населених пунктів залежатиме від перезапуску цих підприємств. Не виключено, що після деокупації сходу України структура цього регіону значно зміниться, багато малих містечок залишатимуться порожніми.
Окрім того, Шуляк наголосила, на відбудова Півдня України відбуватиметься набагато швидше, адже це переважно аграрний регіон.
"Робота місцевих мешканців передусім пов’язана з сільським господарством та переробленням сільськогосподарської продукції. Відповідно відновлення багатьох населених пунктів там більш ймовірне", – зазначає Шуляк.
На Чернігівщині відновили старовинну школу
Ми вже розповідали, що в Чернігівській області вдалось відновити унікальний Лихачівський ліцей. Його будівля дуже постраждала внаслідок ударів ворога у березні 2022 року. Школу побудували ще в 1927 році за давньою українською технологією хати-мазанки.
Відновити освітній заклад вдалось у рамках ініціативи "Відбудова місцевих шкіл задля стійкості".
"У цьому проєкті ми намагалися переосмислити традиційне і сучасне. Дати школі нове життя, але при цьому використати традиційні технології та зберегти місцеву культуру будівництва й оформлення", — пояснив директор благодійного фонду "Сміливі" Віталій Селик.
Ремонтні роботи тривали впродовж липня-вересня. Завдяки допомозі 40 місцевих жителів та 60 волонтерів протягом 20 днів вдалось відновити зовнішні стіни школи. Відбудовою керував народний майстер Микола Степанець, який має досвід будування хат-мазанок.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в місті Ірпінь відбудовують дитячий садок, який постраждав від рук агресора. Також ми повідомляли про серйозні збитки через окупацію Криму.
Сподобалась стаття?