Хочуть підтримати Україну? Країни НАТО нарощують виробництво зброї
Країни-члени Північноатлантичного Альянсу збільшать виробництво озброєння

НАТО нарощує виробництво зброї
Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook, Unsplash. Колаж: Pro Війну
З моменту початку повномасштабного вторгнення країни, що входять до НАТО, надали велику кількість озброєння Україні. Тепер стало відомо, що Альянс планує збільшити виробництво зброї як для нашої держави, так і для інших країн.
Про це заявила посол США при НАТО під час проведення форуму "Виграти війну. Виграти мир".
НАТО збільшить виробництво зброї
Під час проведення віртуального форуму Джулія Сміт заявила про те, що через серйозні бойові дії, які вже довгий час тривають на території України, деякої зброї, а також боєприпасів не вистачає, оскільки самі союзники надали величезну кількість допомоги для нашої держави.
"Тож в НАТО розпочали роботу в рамках того, що ми називаємо планом дій щодо оборонного виробництва, зосереджуючись на дефіциті боєприпасів як для українців, так і для деяких членів НАТО, які надавали допомогу Україні, що призвело до власного дефіциту", – заявила Сміт.
Також вона додала, що в Північноатлантичному Альянсі працюють над посиленням зв'язків з приватним сектором. Це, на думку Джулії Сміт, допоможе серйозно збільшити виробництво зброї.
"Питання, яке ми чуємо за столом переговорів НАТО, полягає в тому, що ще ми можемо зробити для наших друзів в Україні. Ми поділяємо зобов’язання підтримувати Україну. Ми розуміємо, що поставлено на карту. Україна не просто захищає свою територію. Україна захищає цінності, які всі ми тут захищаємо", – відзначила вона.
Крім того, вона зазначила, що жодна країна-член Альянсу не пропонувала зменшити підтримку України. Всі вони й далі активно говорять про необхідність допомагати нашій державі.
"Шатдаун" вплине на допомогу Україні
Раніше ми писали про те, що "шатдаун" в Сполучених Штатах може доволі серйозно вплинути на допомогу Україні. Так, за словами речника Державного департаменту США Метью Міллера, "шатдаун" — це юридичне питання, яке стосується того, кому можна працювати під час зупинки, а кому ні. Також він додав, що у зв'язку з зупинкою роботи уряду, Україна не зможе отримувати допомогу настільки швидко.
"Ми можемо продовжувати надавати допомогу – військову допомогу, допомогу у сфері безпеки – у разі припинення роботи уряду. Але коли у вас є кілька людей, яким заборонено приходити на роботу, це може вплинути на швидкість будь-яких поставок. Ось чому ми вважаємо, що припинення роботи буде настільки тривожним і чому ми закликаємо Конгрес фінансувати уряд", – сказав Міллер.
Додамо, що фінансовий рік у Сполучених Штатах завершується 30 вересня. Тобто, з 1 жовтня 2023-го в країні вже повинен діяти бюджет на наступний рік, однак, його досі не було прийнято.
Нагадаємо, раніше ми писали, що відомо про надання ракет ATACMS Україні. Також ми повідомляли, скільки коштує зброя для України за підсумком Рамштайну-9.
Сподобалась стаття?