Річниця визволення Херсона: згадаймо, як це було – фото
Південний контрнаступ 2022 року став одним з найяскравіших досягнень української армії у війні з Росією
Звільнення Херсону
Фото: Telegram/Володимир Зеленський. Колаж: Pro Війну
Рівно рік тому Збройні сили України увійшли в на той час окупований Херсон. І попри те, що окупанти сьогодні вдень здійснили масований обстріл міста, Херсон залишається вільним, сильним та українським.
Про це згадав президент України Володимир Зеленський у Telegram.
Голова держави зазначив, що Росія ніколи не приходить назавжди. Україна завжди повертається, адже ми знаємо, за що б’ємось.
"Ми всі добре пам'ятаємо цей день, ці емоції. Як люди зустрічали наших військових, як раділи дорослі й діти. Велика подяка кожному з воїнів, завдяки яким це стало можливим. Пам'ятаємо про всіх, хто віддав своє життя заради майбутнього нашої держави", – написав Зеленський.
Водночас, президент подякував тим, хто зараз та бориться за державний суверенітет на тимчасово окупованій Херсонщині, а також мешканцям Херсону за віру і стійкість.
НБУ випустив нову монету, присвячену визволенню Херсонщини
Раніше ми писали, що Національний банк України вводить в обіг ще одну нову обігову пам’ятну монету. Вона має назву "Антонівський міст", адже присвячена найбільш згадуваному в часи війни мосту в Україні.
"Монета щодня перебуватиме в обігу і символічно нагадуватиме про єднання, відвагу та витривалість українського народу в умовах російської агресії. Рік тому, під час втечі з правого берега Дніпра, війська агресора підірвали Антонівський міст, знищивши кілька його прогонів. І зараз він стоїть зруйнований, але з непохитною рішучістю очікує на Перемогу та повоєнне відновлення, щоб знову об’єднати правий та лівий береги незалежної і єдиної України", – наголосив Голова Національного банку України Андрій Пишний.
Поступово в готівковий обіг введуть майже 10 млн штук таких обігових пам’ятних монет. Але частина тиражу сформують в спеціально оформлені ролики. Туди входитиме 25 обігових пам’ятних монет "Антонівський міст". Тираж роликів – 20 тисяч штук. Придбати ви їх зможете в:
- інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку;
- банках-дистриб’юторах ( АТ АБ "УКРГАЗБАНК", АТ "АБ "РАДАБАНК", АТ "ТАСКОМБАНК", АТ КБ "ПриватБанк").
Вона досить схожа на звичайну монету номіналом 10 гривень. Однак відрізняється її реверс. Він тематичний, містить стилізоване зображення Антонівського мосту та річки Дніпро з висоти пташиного лету. Також є транспортні розв’язки на обох кінцях мосту, що роблять його цікавим і оригінальним.
Аверс монети схожий на стандартний. У центрі, в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.
Нагадаємо, яких успіхів ЗСУ досягли на Херсонщині. Також ми писали, що Росія змінила командувача на Херсонському напрямку.
Сподобалась стаття?